Najkrajšie pláže v Chorvátsku

Najkrajšie pláže v Chorvátsku

Chorvátsko je azda tou najobľúbenejšou dovolenkou destináciou Slovákov a väčšina z nás zažila svoj prvý kontakt s morom práve tu. Veľkému množstvu našincom však táto krajina prirástla k srdcu natoľko, že sa sem vracajú pravidelne aj napriek množstvu iných destinácií, kde možno stráviť svoju dovolenku

Vybrali sme pre Vás tie najkrajšie a najobľúbenejšie pláže Chorvátska. Aj vďaka ním si tak môžete naplánovať tú pravú oblasť pre Vaše ubytovanie.

Punta Rata, Brela

pláž Punta Rata, Brela, Chorvátsko

Pláže Brely patria medzi tie najkrajšie v celom Chorvátsku, no na úplnom vrchole je jednoznačne Punta Rata, ktorá sa v jednom čase ocitla v rebríčku časopisu Forbes medzi 10. najkrajšími plážami sveta. Kamienky príjemnej menšej veľkosti sa s postupom do mora menia na jemnejšie, vďaka čomu je možné si ísť bezpečne zaplávať aj bez plaveckých topánok.

V prípade celodenného vylihovania na pláži prídu vhod pre Chorvátsko typické borovice, ktoré pozdĺž pláže ponúkajú aj zatienené miesta pre oddych.

Zlatni Rat, Bol, ostrov Brač

Zlatni rat. Bol, ostrov Brač

Výlet na túto pláž nájdete na takmer každej turistickej promenáde prímorských miest chorvátska. Nádherný plážový výčnelok do mora je azda tou najznámejšou plážou tejto krajiny. Ak aj nebudete nablízku ubytovaný, vďaka podnikavým Chorvátom sa na tomto mieste ocitnete lusknutím prsta. Pláž je kamienková s ideálnym pozvoľným vstupom do mora.

Bilin Žal, Lumbarda, ostrov Korčula

Piesočnatých pláži sa v Chorvátsku nenachádza mnoho, no jednu z najkrajších nájdete na ostrove Korčula, iba 10 minút peši od centra dedinky Lumbarda. Samozrejme nečakajte biely jemný piesok ako v Karibiku, ale aj tak je táto pláž príjemnou zmenou po všadeprítomných kamienkoch.

Sv. Ivan, Lubenice, ostrov Cres

Nádherná pláž Sv. Ivan takmer na samote ostrova Cres. Ak nie ste ubytovaný v malej dedinke Lubenice, ktorá je ku tejto pláži najbližšie, tak sa tu môžete ocitnúť pravdepodobne iba vďaka výletu na člne, prípadne výletnej lodi.

Ako to reálne vyzerá na tomto mieste si môžete pozrieť vďaka moderným technológiam cez Google Photo Sphere tu.

Čista plaža, ostrov Pag

Pláž, na ktorej nájdete okrem klasických kamienkov aj nejaký ten piesok. Niektorí označujú túto pláž ako piesočnú, avšak nie vždy je tomu tak a kamienky sú tou väčšou súčasťou. Nachádza sa približne v strede ostrova Pag, iba 6 minút autom od známej párty pláže Zrće.


Ak ste ochotní navštíviť aj inú destináciu ako je Chorvátsko alebo by ste aspoň radi potešili svoje oči nádhernými zábermi, máme pre Vás aj zoznam tých najkrajších pláži na svete.